چاپ این نوشته
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه خبرداد:

پرداخت ۶ میلیارد ریال برای اجرای نیت واقفین در هشت ماهه گذشته

همایش یاوران وقف در امامزاده عزالدین محمد(ع) شهر مبارکه برپا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، همایش یاوران وقف در امامزاده عزالدین محمد(ع) شهر مبارکه همراه با تجلیل از  واقفان خیراندیش شهرستان مبارکه برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه در همایش وقف با تبریک دهه وقف تصریح کرد:وقف ریشه در فرهنگ مردم ایران دارد همانطور که وقف هایی چند صد ساله در کشور وجود دارد.

علی مبشری گفت: پایه های اصلی بنای وقف در ایران اسلامی مردمی هستند که با همیاری و مشارکت در اقدامات مختلف باقیات الصالحات را برای خود ذخیره کردند.

وی با بیان اینکه شهرستان مبارکه دارای ۱۲۰ موقوفه شامل ۱۱۰ متصرفی، ۱۰غیرمتصرفی و ۴۲۸ رقبه است، خاطرنشان کرد: اگر وقف به معنای کامل آن در جامعه اسلامی ایران احیا شود، بسیاری از مشکلات اقتصادی از برطرف خواهد شد.

مبشری گفت: ۶ میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال هزینه وقف های شهرستان مبارکه در هشت ماه گذشته در زمینه های خدمات و اجرای طرح موددت بقاع متبرکه، خرید تجیزات پزشکی، خرید لوازم تحصیل برای دانش آموز بی بضاعت، خرید اقلام و کالا برای ایتام و مستمندان، خرید کتب علمی و پراخت شهریه برای طلاب و روضه خوانی حضرت سیدالشهدا(ع) پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع وقف یکی از مباحث ضروری است که نیازمند توجه و ترویج بیشتر در جامعه است، بیان کرد:وقف جنبه های منفعتی عمومی زیادی دارد و تلاش و پیگیری در راستای رشد فرهنگ وقف و موقوفه نیاز است.

رئیس اداره اوقاف مبارکه بهره‌مندی از ظرفیت اقتصادی وقف را حلال بسیاری از معضلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه دانست و اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) از وقف برای استمرار دین و قوام زندگی اسلامی استفاده می کردند، در حقیقت وقف اموال در راه خدا ادامه راه پیامبر(ص) بوده که واقفان با این اقدام خود سنت نبوی، علوی و فاطمی را به جا می آورند.

مبشری با اشاره به اینکه فطرت انسان نیز به طور ذاتی ابدی‌خواه بوده و وقف جوابگوی این فطرت انسانی است، تشریح کرد: وقف سنت حسنه ای است که قبل از اسلام در تمامی ادیان الهی و غیر الهی نیز وجود داشته اما با ورود اسلام یک ویرایش جدید از آن ارائه و تایید شد.

وی با اشاره به وظیفه اصلی اوقاف، عنوان کرد: اوقاف و امور خیریه توجهی جدی به احیای موقوفات تصرف شده و عمل به نیات واقفان خیراندیش دارد.

انتهای پیام/

 

telegram

Go to TOP