چاپ این نوشته
معاون فرماندار شهرستان مبارکه:

سازمان های مردم نهاد عامل ازدواج آسان هستند/ راه حل مشکلات ازدواج جوانان ملزم به همکاری ادارت شهرستان

جواد سلطانی گفت: طبق قانون کلیه دستگاه ها موظف هستند همکاری لازم را در راستای تسهیل ازدواج جوانان با کمیته سامان ازدواج داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مبارکه نا، معاون فرماندار شهرستان مبارکه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تصریح کرد: متأسفانه امروزه ازدواج جوانان به دلیل مشکلات اقتصادی و وجود مسائل حاشیه ای و غیر ضروری با چالش ها و موانع جدی مواجه شده است.

جواد سلطانی با اشاره به ضرورت تسهیل مراحل ازدواج و ترویج ازدواج آسان گفت: باید سازمان های مردم نهاد در شهرستان راه اندازی شود که جوانان بتوانند با حداقل هزینه و با کمک این مراکز مراسم ازدواج خود را برگزار کنند.

وی با اشاره به  ماده ۶ قانون تسهیل ازدواج جوانان افزود: به منظور سامان فعالیت های ازدواج کمیته سامان ازدواج متشکل از فرماندار، امام جمعه شهر و رئیس شورای شهر تشکیل می شود.

معاون فرماندار مبارکه عنوان کرد: طبق قانون کلیه دستگاه ها موظف هستند همکاری لازم را در راستای تسهیل ازدواج جوانان با کمیته سامان ازدواج داشته باشند.

سلطانی اضافه کرد: دستگاه های دولتی، نهادهای عمومی و شهرداری هایی که دارای تسهیلات رفاهی، فرهنگسرا و تالار، باشگاه و … موارد را به کمیته سامان ازدواج ارائه کنند و در صورت تائید می توانند فضاهای مذکور را برای برگزاری جشن و مراسم ازدواج در اختیار زوج های واجد شرایط قرار دهند.

انتهای پیام/

 

telegram

Go to TOP